Home Security Trends and Technology

מה חדש באבטחה ? 

תקשורת אלחוטית, אפליקציות לסלולר, תמונות וקליפים מהשטח. ריכזנו עבורכם כמה מהמגמות העדכניות ביותר בשוק מערכות האבטחה

בצד התפתחות העולם הטכנולוגי בשנים האחרונות, הולך ומתפתח גם עולם האבטחה והמיגון, ומציע שפע טכנולוגיות מתקדמות ואמצעים חדשניים המשדרגים את איכות האבטחה ומייעלים את פונקציונאליות המערכות. 

המגוון הוא רחב ועשיר, וכדי לעשות מעט סדר, ריכזנו עבורכם כמה מהמגמות העדכניות ביותר בשוק מערכות האבטחה הביתית.  

מערכות אלחוטיות ומשולבות

עד לפני מספר שנים רוב מערכות האבטחה שנמכרו היו מערכות קוויות. בשנים האחרונות  משווקות יותר ויותר מערכות אבטחה מתקדמות המבוססות על תשדורת אלחוטית ומשולבת. מערכות אלה נמכרות על פי רוב כמערכת בסיסית הכוללת לוח-אם עם סירנה פנימית (המתאימה להתראה בתוך הבית), מגנט לדלת, גלאי נפח, שלט רחוק וסוללת גיבוי. 

המערכות הבסיסיות מציעות בין 6 – 8 גלאים ואילו המשוכללות יותר בשוק מסופקות עם יכולת הרחבה המגיעה עד לעשרות אזורי כיסוי (גלאים). 

טווח המחירים הממוצע ל למערכות אבטחה בסיסיות סטנדרטיות נע בין.... וכדאי להביא בחשבון תוספת עלויות אפשרית של רכיבים נוספים כגון גלאים היקפיים, לוח מקשים או מסך מגע  וכדומה. 

העלויות של מערכות איכותיות ומתוחכמות יכולות להגיע לסכום של 5,500 ₪  -25,000 ₪ ואף יותר. המחיר כמובן תלוי בחלקי המערכת ואיכותם והוא כולל גם התקנה ותכנות.

מצלמות

מצלמות אבטחה נבדלות אלה מאלה ברמת הרזולוציה שהן מציעות ובאיכות בתמונה שהן מפיקות בשעות החשיכה, אך גם בחיבור שלהן לרשת ובעמידות שלהן בפני חום ורטיבות. קיימות בשוק מצלמות המפיקות צילום באיכות HD וכאלה המצלמות בלילה בעזרת אינפרא אדום. 

האופציות בשוק מצלמות האבטחה כמעט ואינן מוגבלות היום, והן תלויות בעיקר בשיקולי תקציב, אך גם במערכת האבטחה שבחרתם ובמספר וסוג המצלמות שהיא מאופיינית לתמוך.   

מערכת הקלטה או אימות אזעקה בוידאו 

זה מספר שנים קיימות בשוק מערכות הקלטה במעגל סגור CCTV, מע' אלה שומרות הקלטה של הוידאו מה שמאפשר צפייה באירועי עבר או בזמן אמת, מע' אלו מאפשרות תחקור של אירוע שהתרחש מה שמצריך חיפוש בהקלטות שבוצעו לאורך הזמן המבוקש.

פיתוח חדש הוא מערכת "אימות אזעקה בוידאו" שהוא חיבור מצלמות בקביעות ללא מערכת הקלטה קבועה ששולחות סרטון קצר שמתחיל מספר שניות לפני זיהוי תנועה חשודה (בהתאם לבחירתכם). מערכת זו שולחת למכשיר הסלולרי שלכם התראה ב- push notification ומאפשרת לכם לצפות בוידאו חי של ההתרחשות. כמו כן ניתן לצפות במתרחש בזמן אמת וגם להתחבר דרך הרשת ולהוריד תמונות המתעדות את ההתרחשות וכן סרטון קצר של כ-30 שניות שצולם בעת האירוע. 

על פי רוב, התייחסות המשטרה וגורמי האכיפה לאזעקה שאומתה בעזרת וידאו שונה משמעותית ומספר המקרים בהם גורמים עבריינים נתפסו גבוה הרבה יותר ביחס לאזעקות ללא אימות ויזואלי.

פיתוח זה יעיל גם לצורך בקרה ופיקוח מרחוק על הילדים (ניתן לקבל התראה בכל פעם שהם מגיעים הביתה חזרה מביה"ס), או לחלופין על הורים מבוגרים הזקוקים להשגחה.  

לדוגמה, קבלת סרטון וידאו בכל פעם שהמערכת דרוכה ושער הכניסה נפתח (הילדים חוזרים מביה"ס או כניסה של איש זר וכו')

אפליקציית סלולר 

אחד השירותים והפיתוחים הטכנולוגיים החדשניים והעדכניים ביותר בשוק הוא אפליקציית סלולאר שניתן להוריד לטלפון החכם. 

האפליקציה ידידותית ופשוטה מאוד לשימוש ומקנה לכם יכולת תפעול של המערכת, שליטה ובקרה על הנעשה בבית בקלות ובנוחות מרבית, מכל מקום ובכל זמן. 

האפליקציה מאפשרת לכם נטרול ודריכה של המערכת, קבלת התראות אישיות ישירות למכשיר הטלפון החכם במקרה של אזעקה ובמידת הצורך התקשרות למוקד אבטחה (בהנחה שאתם שוכרים את שירותיו). 

כמו כן, האפליקציה ניתנת לחיבור למערכת "מערכת אימות אזעקה בוידאו", שבאמצעותה ניתן לקבל קליפים של וידאו לטלפון החכם במקרה שבו הופעלה אזעקה, כדי לוודא אם אכן מדובר במצב מסוכן. כאמור, מערכת זו  מערכת זו שולחת למכשיר הסלולרי שלכם התראה המאפשרת לכם לצפות בוידאו חי של ההתרחשות, ולהוריד תמונות וסרטונים קצרים מהרשת המתעדים את האירוע, ויעיל גם לצורך בקרה ופיקוח מרחוק על הילדים או על הורים מבוגרים. 


ככלל, כמו לפני כל רכישה משמעותית, כללי הצרכנות הנבונה חלים גם על תחום האבטחה.  אל תהססו! ערכו סקר שוק, בדקו והשוו ביסודיות עלויות מול תועלות ויתרונות, בקשו המלצות מחברים והתרשמו אישית מרמת האמינות של המוצרים המשווקים ומספקי השירותים.

רצוי לרכוש מערכת אבטחה בעל המלצות, ולוודא שהמקום מספק שירות ואחריות של שנה–שנתיים במקרה של תקלות..